Kuvatud on postitused sildiga Holland. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga Holland. Kuva kõik postitused

laupäev, september 05, 2015

Oulu

Kes veel ei tea, siis me väike perekond kolis Hollandist Soome. Oulusse täpsemalt.
Siinsed seiklused plaanin uude blogisse kirja panna. Ja seda inglise keeles, et noh teine pool perest kah aru saaks, mis toimub :)

Uue blogi leiab siit.

esmaspäev, juuni 29, 2015

***


 Käisime eile Hollandi suurimal tasuta vabaõhu kontserdil Parkpop. Ühtegi bändi ei teadnud ja miskit eriti põnevat ei avastanud ka. Mudilane pidas end täiesti ontlikult üleval, võnkus muusikarütmis, tegi tutvust rohulibledega (mitte segiajada "muruga") ja oli muidu täiesti tore laps. Rahvamasside keskele võib teinekordki minna.

Lisaks käis mu õeraas koos oma kahe  vanema piigaga külas. Tore on ikka sugulasi aeg-ajalt lähedalt näha ja koos aega viita. Ega me siin miskit üüratut korda ei saatnud. Käisime halli ilmaga merd vaatamas. Preilid julgesid isegi varbad vette pista, aga õnneks said isegi aru, et ujumiseks Põhjamere temperatuur ikka paras polnud. Külastasime mini-Hollandid ehk käisime Madurodamis. Hoolimata mu surmatõvest (loe: räme köha ja nohu), oli see üsna põnev ja sisustas aega rohkem kui tunni jagu. Võin selle külastamist täitsa soovitada.


kolmapäev, juuli 03, 2013

Raha ei hüüa minnes

Arve haiglateenuste eest tuli ära. Lõpuks.
Ambulatoorse takso teenus: ca 100 eurot
Plaaster + mögin + veel mõni medikament: 18 eurot
Kogu muu kamarajura (röntgen, 4 tundi arsti ootamist jms): 550 eurot

Ise pean sellest 350 raha välja käima. Ülejäänu katab kindlustus.
No ei ole tore selliseid arveid keset suve ja vahetult enne puhkust saada.
Mkm.

esmaspäev, aprill 22, 2013

Veidrad hollandlased

Hollandlaste käitumises on mulle järjekordne veidrus silma hakanud.
Nimelt ma julgen väita, et 90% juhtudest, kui mina kinno lähen, leian kellegi oma koha peal istumas. No pole vahet kas tegu on noorte tüdrukute või 60+ vanapaariga.
Täiesti mõistetamatu minu jaoks.
Olgu öeldud, et ma tavaliselt kalpsan kinno üsna viimasel minutil ja valin tavaliselt koha, kus kedagi eesreas istumas pole ja kui võimalik, siis kõrval ka mitte.
Ja kui ma siis seal poolpimedas ruumis oma kohta otsin, siis oh-sa-ime, keegi on juba seal ees.
No kas tõesti on jube raske piletit ostes valida endale koht, kus tegelikult ka istuda soovid?
Möh?

pühapäev, jaanuar 20, 2013

Illustreerimaks tänast kaunist talveilma

Pildi pätsasin sõbra FB seinalt.

Täna sajab lumi rohkem horisontaalselt kui vertikaalselt.
Ja praeguseks hetkeks on maa ka juba valge.

reede, jaanuar 18, 2013

Veidrad hollandlased

No see, et ma hollandlastega erilist klappi ei leia, pole mingi saladus. Aga see on pigem mu isiklik tragöödia.
Aga no järjekordsed veidrused, mis mul siin viimasel ajal (jälle) silma on hakanud:
1. kui kohalikud näevad taevast mõnda lumehelvest langevat, arvatakse, et üle 30 km/h sõita pole mitte mingil juhul tark. Hoolimata sellest, et sõiduteed on täiesti kuivad ja soolatud. Nii ma ülbelt oma rolleriga täna autodest mööda kimmisingi.
2. kui kohalikud näevad päikest, siis on täiesti mõistlik otsus välja jooksma minna shortsides. Isegi kui väljas on miinuskraadid ja lumi maas. Brrr!
Go figure!

pühapäev, detsember 16, 2012

Amsterdam Light Festival 2012

Käisin eile tulede jahil ja tulemus on allpool näha :)








teisipäev, november 13, 2012

***

Võib-olla ma tulistan nüüd puusalt ja puhtalt emotsioonide pealt, aga... Kass on peal.
Esimest korda tuli see siis kui Parasummer läbi sai. Minu onni kaaslased olid kõik juba lahkunud ja istusin seal Jõekääru kämpingu trepi peal ja kõlgutasin jalgu. Selle kolme aasta jooksul esimest korda tuli siis tunne peale, et ma ei taha. Et ma ei taha tagasi minna. Lennujaamas lendu oodates poetasin paar pisaratki.
Nüüd on täpselt sama lugu.
Kord üks sõber küsis, et Pirts oled sa siin Hollandis õnnelik? No ei ole noh. Tõsiselt kohe ei ole. Poleks E-d siin, siis ma ei tea, mul polekski siin muhvigi.
Ja siis ma käin ja vaatan töökuulutusi ja veel suurem kassiahastus tuleb peale.

Noh, nagu öeldud, võib-olla ma kirjutan siin praegu puhtalt emotsioonide pealt. Ja võib-olla teeb teadmine, et ma istun siin nüüd vähemalt kaks-kolm kuud mitte midagi oodates paigal, asja kah hullemaks. Aga no ma tõesti ei taha enam.


kolmapäev, mai 09, 2012

kolmapäev, mai 02, 2012

teisipäev, märts 20, 2012

Vaated koduaknast

Eile oli näiteks nii:

neljapäev, jaanuar 19, 2012

Ole nähtav!

On märg ja on pime, aga mina otsustasin ikka rolleri kasuks. Täna hommikul. Olgu öeldud, et ma olen ikka üsna arg ja ettevaatlik selle riistapuu seljas. Näiteks ma võtan alati kiiruse maha, kui ees on jalgratturid ning ma ei tee kunagi möödasõitu kurvi peal. Sest noh, jalgratturid on... ettearvamatud (, aga mitte salapärased nagu siilid), samuti mõned rolleriga kihutajad. Neil on aeg-ajalt komme out-of-the-blue välja ilmuda.
Olgu öeldud, et Hollandis on jalgratturitel pimedal ajal tuled kohustuslikud. Mitte helkurid, aga tuled peavad olema.
Täna ma oleks peaaegu ühe jalgratturi alla ajanud, sest see tont sõitis ilma tuledeta. Õnneks ta sai ainult peegliga pihta ja mina pääsesin ehmatusega. No kus kurja on inimeste mõistus, et nad pimedas ilma tuledeta sõidavad. Kogu tegevus toimus sirge peal ja kui oleks kuiv olnud, oleks ma seda tonti kindlasti näinud varem kui 2 meetri pealt. Aga noh oleks-poleks siin ei aita. Hea, et niigi läks. Huhh, võttis ikka südame alt jahedaks küll.
Deem inimesed, kandke helkureid ja tulesid ja mida iganes, et teid näha oleks!

kolmapäev, detsember 07, 2011

Virisemise osakonda kah midagi

Paistab, et mu külmik on otsad andnud. Ei külmeta teine enam, ainult valgust näitab.
Ja kuna mul on üüritud möbleerimata korter, siis korteriomanik mulle kah uut ei muretse. Nii et paistab, et läheb jälle shoppamiseks. Eks ma miski kõige odavama eksemplari kuskilt ära toon.
Uurisin, mida vanaga peale hakata ja selgus, et uut elektroonikat ostes on müüja kohustatud vana eksemplari vastu võtma. No midagigi head selles loos.

Ahju ostmine lükkub nüüd muidugi jälle edasi. Nii ei saagi ju ahjukartuleid teha.

esmaspäev, november 21, 2011

Udu

Hollandit on tabanud "udulaine".
Nähtavus on 200-300m ja nii juba terve nädala jagu. Päevavalgel veel kannatab liigelda, pimedas ei näe muhvigi. Selline tunne on nagu pilved oleks maha tulnud.
Eelmine nädal sõitsin ikka vapralt rolleriga tööle ja koju, aga kuna udu ja niiskus on nii suur, siis on tuuleklaas pidevalt kastene ja suht kehv on ikka nii sõita. Rolleril ju teatavasti kojamehi pole.
Teine häda rolleriga sõites on see, et jalakäijaid ei ole näha. Või noh on, nii 10 meetri pealt või nii. Pimedas ikka tekib tunne, et peaks rolleri kinni ja karjuks kõigile midagi, aga ei oska va seda keelt nii palju ja helkur pole siin ka miski kohustuslik lisavahend. Retsept läheb küll igasugu tervisesportlaste poole, kes kenasti helkurveste kasutavad.
Täna hommikul otsustasin auto kasuks. Millised ummikud! Müstika! Enam ma autoga tööle ei tule.
Õhtul kruvin rolleril tuuleklaasi maha ja sõidan sellega edasi. Jõuab vähemalt mõistliku aja jooksul kohale.

teisipäev, oktoober 18, 2011

Juhhuuu!

Tellisin endale 2. septembril interneeduse. Lubati 4 nädala pärast ära ühendada.
Täna, 18. oktoobril, on mul lõpuks kodus interneti ühendus! Teoreetiliselt on ka teleka pilt, aga selle testimiseks oleks hea tegelikkuses ka telekat omada.
Ma lähen toon kohe poest veini selle tähistamiseks!

neljapäev, oktoober 13, 2011

Vaated koduaknast

Täna hommikul oli selline vaade. Mulle mu väike katusekorter ikka meeldib :)

Muidu seal majade taga on düünid ja düünide taga meri, Põhjameri. Linnulennult ca 7 km kaugusel.

kolmapäev, oktoober 05, 2011

Pärl nädalavahetusest

- Hakkan tagasihoidlikult kokteilidega pihta.

Edasi hakkas õlu lendama ja telefoni oli märkmete jaoks targem kotis hoida.


esmaspäev, september 12, 2011

Laupäeval toimus meil siin oma väikse piirkonna (kutsutakse Vijfhoek) grillipidu. Olgu öeldud, et Vijfhoek ei ole linnaosa, vaid üks pisike osa linnaosast, kuhu kuulub 5 väikest tänavat.
Niisiis, grilliti ja hängiti ja päris hea bändki mängis taustaks. Oli üsna lahe ja sai rohkem naabreid kah tundma. Üks sellistest oli me otsene naaber, kes pärit hoopis Shotimaalt.
Tutvustasine George'le (või oli ta John?) septembris ei joo kontsepti. Tüüp oli küll üsna uskumatu näoga ja ei tahtnud mitte uskuda, et me terve õhtu vett joome :)
Aga tüübil tekkis sellest idee saata Shoti valitsusele kiri, et igasugune maksude tõstmine ja muu pläma ei aita alkoholi ostmise kogust vähendada, tuleb hoopis Sober October korraldada. Oktoober seepärast, et tema meelest on sel parem rütm kui Sober September väljendil. Lõpeb siis see kainus suure peoga Halloweeni näol.
Noh, ma jään nüüd huviga ootama, kas valitsuselt miski vastus ka tuleb :)

reede, september 09, 2011