Kuvatud on postitused sildiga lauatamine. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga lauatamine. Kuva kõik postitused
kolmapäev, veebruar 02, 2011
kolmapäev, september 01, 2010
Avastasin mõni päev tagasi, et jaan on läbi. Hommikuti on juba õues sügise lõhna tunda. Selle kõige tulemusena, hakkasin talveks lumelaua trippi planeerima. Seekord minek Prantsusmaale, Val Thorens'i.
Noh ega rohkem esiti ei möllagi, kui et sai apartment ära bukitud, st omaniku kinnitus on olemas, et koht meile märtsiks nädalaks olemas :)
Ausalt öeldes pole vist väga nii varakult onni otsima asunud, aga see tasus end ära. Saime lõunapoolse (hea päikselise) apartmenti, 50m lähima rajani ja poed-värgid-särgid kõik ainult paari minuti jalutuskäigu kaugusel. Mis kõige parem, hind on siiani Alpide soodsaim :) Ma olen oma algatusega rahul.
Ja mis kurjam on prantslastel häda selle va inglise keelega, aru ma ei taipa. Korteriomanikuga käib meil kirjavahetus nii, et mina kirjutan inglise keeles ja tema vastab prantsuse keeles. Hea, et google translator ikka olemas on!
P.S. Tulin täna üle kahe kuu jälle rattaga tööle!
Noh ega rohkem esiti ei möllagi, kui et sai apartment ära bukitud, st omaniku kinnitus on olemas, et koht meile märtsiks nädalaks olemas :)
Ausalt öeldes pole vist väga nii varakult onni otsima asunud, aga see tasus end ära. Saime lõunapoolse (hea päikselise) apartmenti, 50m lähima rajani ja poed-värgid-särgid kõik ainult paari minuti jalutuskäigu kaugusel. Mis kõige parem, hind on siiani Alpide soodsaim :) Ma olen oma algatusega rahul.
Ja mis kurjam on prantslastel häda selle va inglise keelega, aru ma ei taipa. Korteriomanikuga käib meil kirjavahetus nii, et mina kirjutan inglise keeles ja tema vastab prantsuse keeles. Hea, et google translator ikka olemas on!
P.S. Tulin täna üle kahe kuu jälle rattaga tööle!
kolmapäev, september 16, 2009
Austria - talvel muidugi
Lennupiletid veebruari alguseks olemas. Nii et otsus kindel: sel aastal vallutame Austria Alpe. Ilmselt kuskil Kitzbüheli kandis, seal meeldivalt 7 keskust lähestikku ja igavus ei tohiks küll kallale tulla :)
esmaspäev, jaanuar 26, 2009
Suusalumi-suusalumi
Eile õhtul võtsime kätte ja käisime lauluväljakul kaugushüppeid sooritamas. Lumelauaga. Meid oli 5 ja ma ainuke naissoo esindaja. Üldiselt olin ma eos juba leppinud kaotusega, sest minu tõuked ei õnnestu kuidagi (loe: ma kipun selleks liiga araks jääma) ja üleüldse on mu hüppeasend selline, milline ta olema ei peaks.
Aga kuna eile oli väike võistlusmoment sees ja no väga pika puuga ka pähe ei tahtnud saada, siis sain end lendama. Eriti head meelt teeb see, et ühele tüübile tegin ikka ära ka ;)
Lisaks tahan ma uhkustada, et tegin kikkeri pealt cab180 kah ära. Siiani olin seda Shveitsis pehmema poolses lumes ja maa pealt ainult teinud. Nüüd vaja veel maandumist nats harjutada ja paremaks saada.
Kehvema poole pealt on ainult see, et vale jalg ees sõitmine muud moodi kui otse, on minu jaoks ikka siiani suht loogikavastane tegevus. Samas on, mida Tahkol jällegi õppida-harjutada.
Aga kuna eile oli väike võistlusmoment sees ja no väga pika puuga ka pähe ei tahtnud saada, siis sain end lendama. Eriti head meelt teeb see, et ühele tüübile tegin ikka ära ka ;)
Lisaks tahan ma uhkustada, et tegin kikkeri pealt cab180 kah ära. Siiani olin seda Shveitsis pehmema poolses lumes ja maa pealt ainult teinud. Nüüd vaja veel maandumist nats harjutada ja paremaks saada.
Kehvema poole pealt on ainult see, et vale jalg ees sõitmine muud moodi kui otse, on minu jaoks ikka siiani suht loogikavastane tegevus. Samas on, mida Tahkol jällegi õppida-harjutada.
esmaspäev, jaanuar 19, 2009
Eestlaste uskumatud seiklused Shveitsimaal
Mõtlesin, et panen meie seiklusrikkast reisist mõned märked maha. Enne, kui need meelest jõuavad minna.
+ ilus päikseline ilm: kõigil 6-l päeval
+ vähe rahvast radadel: hoolimata sellest, et samal ajal leidis seal aset Burton European Open
+ palju erineva astmega radu, palju freeride'i võimalust: viimast küll nats kärpis see, et värsket lund eriti ei jagatud
+ hästi toredad ja abivalmid kohalikud
+ rahulikus, kuid meeldivas tempos afterski võimalused
+ mitte ühtegi murtud konti
Väikesed viperused kah:
* valesti pargitud auto + äravedu ja trahv: 440 CHF
* 2 kaotatud walky-talkyt: kui oled korra oma walky-talky ära kaotanud ja selle üles leidnud, siis järgmine päev ära enam seda enda kätte võta - kaob ära! (Shveitsi levinud vanasõna)
* üks paar katkisi optilisi prille
* üks lagunenud lumelauasaabas
* Austria kiirtee kleepeka puudumine: 120EUR (õnneks oli see kleeps puudu ainult ühel autol kolmest)
Nüüd on veel sorteerida nats alla 2000 pildi ja kokku lõigata videod.
Laax on koht, kuhu ma tõenäoliselt läheksin tagasi hea meelega. Üks tingimus on küll, järgmine kord sooviks ka värsket lund. Seltskonna valikul teeks ehk kah mõned redigeerimised:) Põhjus vist rohkem minus, kui teistes.
+ ilus päikseline ilm: kõigil 6-l päeval
+ vähe rahvast radadel: hoolimata sellest, et samal ajal leidis seal aset Burton European Open
+ palju erineva astmega radu, palju freeride'i võimalust: viimast küll nats kärpis see, et värsket lund eriti ei jagatud
+ hästi toredad ja abivalmid kohalikud
+ rahulikus, kuid meeldivas tempos afterski võimalused
+ mitte ühtegi murtud konti
Väikesed viperused kah:
* valesti pargitud auto + äravedu ja trahv: 440 CHF
* 2 kaotatud walky-talkyt: kui oled korra oma walky-talky ära kaotanud ja selle üles leidnud, siis järgmine päev ära enam seda enda kätte võta - kaob ära! (Shveitsi levinud vanasõna)
* üks paar katkisi optilisi prille
* üks lagunenud lumelauasaabas
* Austria kiirtee kleepeka puudumine: 120EUR (õnneks oli see kleeps puudu ainult ühel autol kolmest)
Nüüd on veel sorteerida nats alla 2000 pildi ja kokku lõigata videod.
Laax on koht, kuhu ma tõenäoliselt läheksin tagasi hea meelega. Üks tingimus on küll, järgmine kord sooviks ka värsket lund. Seltskonna valikul teeks ehk kah mõned redigeerimised:) Põhjus vist rohkem minus, kui teistes.
reede, jaanuar 09, 2009
esmaspäev, detsember 22, 2008
Tule Laaxi
Juhtus nii, et üks semu ei saa ootamatutel asjaoludel meiega reisile tulla. Ehk et vabanes koht reisile Laaxi 10.-17. jaanuaril.
Minek lennukiga Münchenisse ja sealt rendikatega sihtkohta. Kokku 6 mäepäeva. Samal ajal toimub ka Burton European Open, mille raames saab ka asjatundjaid trikke tegemas näha.
Reisikulud ca 11K + söök-jook.
Tahad ka tulla? Anna endast märku :)
Minek lennukiga Münchenisse ja sealt rendikatega sihtkohta. Kokku 6 mäepäeva. Samal ajal toimub ka Burton European Open, mille raames saab ka asjatundjaid trikke tegemas näha.
Reisikulud ca 11K + söök-jook.
Tahad ka tulla? Anna endast märku :)
esmaspäev, märts 31, 2008
Talma
Nagu mainitud käisime laupäeval viimaseid lauatriipe tõmbamas. Tuleb tõdeda, et Talma on mõnus koht ja no sinna on igal juhul mõtekam minna, kui Kuutsekale ronida.
Park oli heal tasemel. Kahju muidugi, et pool sellest oli Burtoni amatöörvõistluse tõttu suletud.
Igatahes sain kätte julguse hüpetesse järjest suurema kiirusega peale sõita ja tuleb tunnistada, et maandumised lõppesid kõik püsti jäämisega!!! Great success, kas pole?! Edasi võiks juba crab'i ja ollie't (millega ma maa peal juba täitsa hakkama saan) proovima hakata. Aga eks see selgub järgmine hooaeg, sest ega see kevad enam kuhugi mahti minna pole.
Kokkuvõttes tasub Talmale minna. Eriti hea, kui seal lähedal mõni ööbimine käepärast on (Helsingist Talmale sõitsime ca 30-40 minutit). Saab terve nädalavahetuse lumes mütata.
Park oli heal tasemel. Kahju muidugi, et pool sellest oli Burtoni amatöörvõistluse tõttu suletud.
Igatahes sain kätte julguse hüpetesse järjest suurema kiirusega peale sõita ja tuleb tunnistada, et maandumised lõppesid kõik püsti jäämisega!!! Great success, kas pole?! Edasi võiks juba crab'i ja ollie't (millega ma maa peal juba täitsa hakkama saan) proovima hakata. Aga eks see selgub järgmine hooaeg, sest ega see kevad enam kuhugi mahti minna pole.
Kokkuvõttes tasub Talmale minna. Eriti hea, kui seal lähedal mõni ööbimine käepärast on (Helsingist Talmale sõitsime ca 30-40 minutit). Saab terve nädalavahetuse lumes mütata.
teisipäev, märts 04, 2008
Gudauri, Kaukasus - Gruusia

Käisime pundiga veel veebruari viimastel päevadel Gruusias lauatripil.
Autoga Riiga, sealt lennukiga Tbilisi ja edasi transfeeriga Gudaurisse.
Kuna olime 5-kesi, siis tundus autoga minek otstarbekam - kulude kokkuhoid ses osas poole jagu. Ainuke miinus oli see, et keegi pidi ju sõitma (lend läks õhtul 11 paiku ja oli tagasi Riias hommikul kl 6).
Lennud mõlemal suunal olid üle tüki aja nauditavad: sõidu ajal palju turbukaid ette ei sattunud ja maandumised olid pehmed (Prantsusmaalt tulles oli selline tunne nagu istuks tuvi kõhus, kes mööda Vabaduse väljakut ringi laperdab).
Tbilisi lennujaam - Gudauri ots võttis aega ligi 3 tundi. Poleks nii hull, kui enne poleks teadnud, et sinna on ca 120km. Linnulennult vist. Igatahes pakkisime end mikrobussi, mis selle kolme tunni jooksul soojaks ei läinudki ja tekkis igatsus lauariietuse järele.
Lõpuks kohal, kohaliku aja järgi kl 8-9 vahel, pakkus peremees meile kohe ka hommikusööki, et sooja kiirelt sisse saaks.
Ja egas midagi, riided selga ja mäele. Vot, Gudauri on selline koht, kus üles mäkke viib 4 lifti (kõrgeim 3400m peale, küla ise 1900m peal). Alla tuleb radu umbes sama palju. AGA puutumata lund on seal ca 4 km (laiuselt) jagu. Meil muidugi vedas. Enne meie tulekut oli just meeletult lund sadanud. Ja see aasta on üldse lume seis selline (2,5m), et viimati olla nii palju lund 87. aastal nähtud.

Nagu juba arvata võis, siis enamus meist ei pannud radadele üldse mitte rõhku ja meid võis suu naeratusest kõrvuni pehmes lumes müttamas leida. Lisaks lumele leidus vabas lumes hulganisti loomulikke kikkereid, millelt sai kenasti haiget saamata igasugu trikke harjutada.
Vedas meil ka ilmaga. Nimelt kõik need 5 päeva säras taevas kaunis päike, mis meie ninad-põsed kõik kenasti ära kõrvetas. Teadmiseks neile, kes sinna minemas: päevituskreem (võimalikult tugeva faktoriga) on soovituslikult kohustuslik kaasa võtta!

Inimestest rääkides: tööpäevadel oli mäel hästi vähe rahvast. Peaaegu tekkis tunne, et mägi ongi ainult meie. See-eest nädalavahetusel tekkisid lifti järjekorrad ja mägi oli inimesi täis.
Üldiselt on Gudauril meeletult potensiaali, sest kasutamata mäepinda on seal veel küll ja küll. Lähiajal saab valmis ka uus lift, mis 3600m peale viib. Seda sinna, kust hetkel mitte ühtegi rada veel alla ei tulnud (kui traktori jäljed välja arvata).
Ahjaa, nats detaile veel. Majutuseks valisime väikse hotelli, mida üks pere haldas. Pererahvas oli hästi tore ja nagu seal kandis tavaks, siis hinna sisse kuulus nii transport hommikul mäele (õhtul saime pea maja juurde sõita) kui ka hommiku- kui õhtusöök. Söök oli gruusiapärane ja enamasti maitsev.
Tegelikult on seal hotelle päris palju ja kõik võimalikes hinnaklassides. Alates $25 per öö kuni $200 per öö.
Tagasi lennujaama saime jälle retrohõngulise LAZ (kirjutatakse nii? no see väike kollane punn, mida Eestis viimati ehk 90. alul sõitmas näha oli) bussiga. Buss pidi tõusude peal napilt ära koolema, aga see-eest kiirteel kihutas nii, et kohati tekkis tunne, et tõuseb kohe õhku ja paneb otse Riia poole ajama.
Kui kedagi huvitab, siis panen siia kirja kulud:
Lennupiletid + lumelauakott - 1800 eek
Autokulud (bensiin+parkimine) - 275 eek
transfeer (Tbilisi-Gudauri-Tbilisi) - 440 eek
Majutus (4 ööd) - 1560 eek
Mäepiletid (5 päeva) - 875 eek
Muu kulu koha peal 5 päeva jooksul (päeval söök mäel, õlled, veinid jms) - ca 600-700 eek
Kokku: ca 5500 eek
kolmapäev, veebruar 20, 2008
Lumelauatamisest

Hullupööra aega on juba mööda läinud, aga nii meeletult kiire on tööl ja remondiga, et suurt midagi muud teha ei jõuagi.
Aga pealkirja juurde tagasi tulles. Jaanuari lõpus sai Prantsusmaal Val d'Isere-i nimelist keskust külastatud. Etteruttavalt võib ära öelda, et kõik oli lihtsalt super. Alustades majutusest, mis asus praktiliselt liftide kõrval ning lõpetades radade valikuvõimaluste ja mõnusa päiksepaistelise ilmaga.
Freeride meil ei õnnestunudki, sest värsket lund hakkas alles meie äratulekul sadama.
See-eest oli olemas mõnus park, kus tegevust jätkus igal tasemel sõitjale. Sain seal lõpuks ka eelmine aasta tekkinud hüppehirmust üle. Kuigi mu tehtud hüpped pole väga kirjeldamist väärt. Suurema osa veetsin hoopis boxi ja veel mingit imelist asja harjutades.
Kindlasti tasub sinna veelgi minna, sest tegevust seal jagub :)
esmaspäev, november 05, 2007
Hooaegade lõpetamine/soojendamine

AgentM / foto Andreas
Käisin laupäeval üritusel, millel sisuks veelaua hooaja lõpetamine - lumelaua hooaja soojendamine.
Kahju oli sellest, et ansamblit Raisk mul kuulda ei õnnestunud, sest kodune pokkerimängimine läks 'üle aja'. Selgus, et selles bändis on kaastegevad mitmed isikud, kellega kunagi Slovakkias rokkimas sai käidud.
Kohale jõudsin siis, kui AgentM ennast lavale oli juba sättinud. Muidu see bänd rokib, AGA laulja-tütarlaps võiks live'de osas vähe paremad suhted viisipidamisega luua ja see emotsioonitu entusiasm ei ole ka just see, mis köidab. Nende kiituseks tuleb tõdeda, et instrumentaalosa ses bändis on jällegi vägagi kuulatav.
No ja kuna näha sai igast vanu tuttavaid, siis oli see käik igati asja ette ja jämmimist jagus varajaste hommikutundideni.
P.S. Mulle meeldis, kui üks tegelane mind ühe laudurtibiga segamini ajas. Peale juuksetooni minu arust meil midagi sarnast pole. Aa, võib-olla on see hoopis uut tüüp pick-up line?
esmaspäev, aprill 16, 2007
Pretty close...

Pealkirja võiks eelmise nädala reisi märksõnaks lugeda:
- kõige pealt kulus pea terve stardi päev sobiva katuseraami otsimiseks (sealt, kust boksi saime, selgus, et neil ikkagi sobivaid ei ole; üheski autopoes ka mitte, lõpuks oli www.suusad.ee abiks). Sellest tulenevalt kulus ära ka varuks jäetud 2 tundi, mil ma rõõmsalt lõunauinakut planeerisin;
- hommikul Stockist startides muheles enne passikontrolli piirivalvur puhumistulemust vaadates: pretty close ja saatis laia naeratuse saatel meid teele;
- koha peal oli kolm väga vahvat päeva, millest esimene oli väga päikesepaisteline ja viimane lumetormine. Sai nii rajal kui off pistet sõidetud, ühel päeval lasti meid isegi sinna kõige kõrgemale ja halfpipe on ka nüüd minu poolt ametlikult vallutanud. Mitte, et ma seal viimases midagi väga tähelepanuväärset korda oleks saatnud, aga kordagi ei kukkunud ja pöörded tulid välja ka :)
- tagasitulles eksisime Stockholmi ära. Osalt oli ehk ses süüdi meie mappoint mis aastast 2001 - nagu arvata võib, on sest ajast asjaolud seal maal oluliselt muutunud. Siis kui laeva ametlik check-in läbi sai, olime me nõutuna hoopis teises linna otsas. Egas midagi, küsisime tanklast õige tee kätte ning helistasime Tallinkisse (püüa sealt veebist info ja broneerimise number üles leida!). Sealt muidugi tibi kohe ohkama, et te olete küll hiljaks läinud, aga ütles, et küsib siiski üle. Selgus, et meid oodatakse kuni 17:45-ni. Poolest olime kohal. Pretty close again :)
Aga üldiselt tasub Åresse minna, mulle meeldis.
Järgmine aasta peaks kas hooaega alustama või lõpetama Rukal või Levil. Aga no see on lihtsalt idee ja sügiseks võivad hoopis uued tuuled puhuda :)
- kõige pealt kulus pea terve stardi päev sobiva katuseraami otsimiseks (sealt, kust boksi saime, selgus, et neil ikkagi sobivaid ei ole; üheski autopoes ka mitte, lõpuks oli www.suusad.ee abiks). Sellest tulenevalt kulus ära ka varuks jäetud 2 tundi, mil ma rõõmsalt lõunauinakut planeerisin;
- hommikul Stockist startides muheles enne passikontrolli piirivalvur puhumistulemust vaadates: pretty close ja saatis laia naeratuse saatel meid teele;
- koha peal oli kolm väga vahvat päeva, millest esimene oli väga päikesepaisteline ja viimane lumetormine. Sai nii rajal kui off pistet sõidetud, ühel päeval lasti meid isegi sinna kõige kõrgemale ja halfpipe on ka nüüd minu poolt ametlikult vallutanud. Mitte, et ma seal viimases midagi väga tähelepanuväärset korda oleks saatnud, aga kordagi ei kukkunud ja pöörded tulid välja ka :)
- tagasitulles eksisime Stockholmi ära. Osalt oli ehk ses süüdi meie mappoint mis aastast 2001 - nagu arvata võib, on sest ajast asjaolud seal maal oluliselt muutunud. Siis kui laeva ametlik check-in läbi sai, olime me nõutuna hoopis teises linna otsas. Egas midagi, küsisime tanklast õige tee kätte ning helistasime Tallinkisse (püüa sealt veebist info ja broneerimise number üles leida!). Sealt muidugi tibi kohe ohkama, et te olete küll hiljaks läinud, aga ütles, et küsib siiski üle. Selgus, et meid oodatakse kuni 17:45-ni. Poolest olime kohal. Pretty close again :)
Aga üldiselt tasub Åresse minna, mulle meeldis.
Järgmine aasta peaks kas hooaega alustama või lõpetama Rukal või Levil. Aga no see on lihtsalt idee ja sügiseks võivad hoopis uued tuuled puhuda :)
Tellimine:
Postitused (Atom)