Kuvatud on postitused sildiga mesi. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga mesi. Kuva kõik postitused

esmaspäev, juuni 29, 2015

***


 Käisime eile Hollandi suurimal tasuta vabaõhu kontserdil Parkpop. Ühtegi bändi ei teadnud ja miskit eriti põnevat ei avastanud ka. Mudilane pidas end täiesti ontlikult üleval, võnkus muusikarütmis, tegi tutvust rohulibledega (mitte segiajada "muruga") ja oli muidu täiesti tore laps. Rahvamasside keskele võib teinekordki minna.

Lisaks käis mu õeraas koos oma kahe  vanema piigaga külas. Tore on ikka sugulasi aeg-ajalt lähedalt näha ja koos aega viita. Ega me siin miskit üüratut korda ei saatnud. Käisime halli ilmaga merd vaatamas. Preilid julgesid isegi varbad vette pista, aga õnneks said isegi aru, et ujumiseks Põhjamere temperatuur ikka paras polnud. Külastasime mini-Hollandid ehk käisime Madurodamis. Hoolimata mu surmatõvest (loe: räme köha ja nohu), oli see üsna põnev ja sisustas aega rohkem kui tunni jagu. Võin selle külastamist täitsa soovitada.


esmaspäev, jaanuar 12, 2015

***


Nii me päevad siin kulgevad.

No ei oska mina oma väikse valge väriseva käega selgemat pilti teha :D

esmaspäev, september 23, 2013

Väikesed asjad, mis teevad rõõmu

Eila tõmbasin teksad jalga ja avastasin, et nööpe polegi vaja kinni panna. Need olid juba jalast võttes kinni jäänud.

esmaspäev, september 02, 2013

Väikesed asjad, mis teevad rõõmu

... kui füsioterapeut teatab sulle, et alates detsembri teisest poolest on langevarjutamine lubatud.
Juhuuu!

pühapäev, jaanuar 27, 2013

Sest on pühapäev

Trenn tehtud ja nüüd on pannakate aeg!


pühapäev, detsember 16, 2012

Amsterdam Light Festival 2012

Käisin eile tulede jahil ja tulemus on allpool näha :)








kolmapäev, juuni 13, 2012

Väikesed asjad, mis teevad rõõmu

Lõkkelõhn riietel, juustes jne.... märk sellest, et on suvi :P

teisipäev, mai 22, 2012

laupäev, mai 19, 2012

Eelmine laupäev

Käisime World Press Photo näitusel ja pärast hängisime linna peal ringi


Ühes õllekas pakuti ka keedumune

Laura / Nii lõbus oli!

Wynand Fockink - liksi puhvet

Lõpetuseks kokkasime ka!

esmaspäev, mai 14, 2012

neljapäev, mai 03, 2012

***

"I would rather be ashes than dust! I would rather that my spark should burn out in a brilliant blaze than it should be stifled by dry rot. I would rather be a superb meteor, every atom of me in magnificent glow, than a sleepy and permanent planet. The proper function of man is to live, not to exist. I shall not waste my days in trying to prolong them. I shall live them." -Jack London

kolmapäev, veebruar 22, 2012

Väikesed asjad, mis teevad rõõmu

Viimasel ajal avastan end üsna tihedamini kõva häälega naermas.... hästi palju... ja täiesti tühiste asjade peale :)

esmaspäev, veebruar 06, 2012

ELaK-i naistekas

Hey girls! Come and see a big d*ck for a change!
*
Brioche - räme võisai!
*
Mõnusalt uimane on olla.
*
Kablutasime kaks päeva mööda Amsterdami ringi. Raamatus "Minu Amsterdam" soovitatud kohad väärivad täitsa vabalt külastamist.
Eelpool mainitud (esimene) ettepanek niitis meil ikka ühe tütarlapse lausa jalust, aga otsustasime siiski keelduda ja jäime esialgse plaani juurde.
Öösel veetsime kohalikus klubis (, mis seekord osutus kilukarbiks) aega seni, kuni tuled põlema pandi ja olime pea viimased, kes sealt lahkusid.
Sõime ära hunniku igasugu häid roogasid, jõime ära märkimisväärse koguse alkoholi.
Kvaliteetaeg!

laupäev, jaanuar 14, 2012

Eurosonic 2012

Eurosonic on üritus, mis on mõeldud vähetuntud Euroopa bändidele, keda muusikatööstuse gurud kuulamas käivad. Kui hästi läheb, võib nii mõnigi bänd plaadilepinguga sellelt ürituselt minema jalutada. Toimub see üritus juba 1986. aastast.
Tänaseks päevaks on see üritus rohkem kommertsiks muutunud ja tavapublikut jagub ka ohtrasti. Nii ohtrasti, et kui piletid müüki tulid, müüdi need 15 minutiga läbi.
Sedakorda esines kokku 288 bändi (koos täna toimuva Noorderslag üritusega - sel esinevad ainult Hollandi artistid)! Sel aastal oli ka kohal terve Eesti bänd: Ewert and the Two Dragons, kes isegi kahel õhtul üles astusid. Kuuldatavasti ei pidavat seda just väga tihti juhtuma.
Ilmselgelt ma ei suutnud 200+ bändi kuulata, isegi 20-t mitte. Minu bändivalik kujunes järgmiseks:
Ewert and the Two Dragons (ilmselgelt):

Selah Sue - kes võitis ka selle aasta European Border Breaker auhinna:

Bitches with Wolves - huhuu.... 90-ndate algus on tagasi ja selle bändi publik oli ikka maailma kõige õnnelikum publik üldse. See oli ikka nii naljakas, et ma ostsin lausa CD:

Muchachito Bombo Infierno - väga hea hispaania ja mustlasmuusika:

Fuel Fandango - huuuu, jälle üks ülikõva Hispaania bänd, kahju et neil plaate kaasas polnud:

Katzenjammer - väga hea entertainment ja üle ootuste hästi laulvad ja pilli mängivad (tibid mängisid vaheldumisi kõiki pille) Norra tsikid:

Hurra Torpedo - koomikud kodumasinatega:

Reckless Love - oh geee.... Bon Jovi'd ikka mäletate? 80-ndate rock on tagasi... sedakorda soomlaste esituses :D Väidetavalt oli see poistel esimest korda esineda in European mainland:

Ma käisin veel miskit Läti bändi kuulamas, aga see oli minu kõrva jaoks üsna jube ja depressiivne, nii et ma jooksin sealt ummisjalu peale paari lugu minema.

Kokkuvõttes oli see ikka ülikõva üritus. Omaette ettevõtmine on juba ühest kohast teise tormamine ja lootmine, et seal pole järjekorda. Nii mõnigi bänd jäi ka seetõttu nägemata, sest järjekord oli superpikk ja sai sammud järgmise venue poole seatud. Jalad löövad siiamaani tuld ning mu parem kõrv on jätkuvalt lukus, aga who cares!

Järgmine aasta olen raudselt jälle kohal.

neljapäev, jaanuar 05, 2012

kolmapäev, detsember 14, 2011

kolmapäev, detsember 07, 2011

Karamellikana koore-juustuse kartuliga

Karamellikana valmistamiseks läheb vaja:
400-500g kanaliha (fileed või kintsuliha, mina kasutasin esimest)
1dl pruuni suhkrut
1 suur tükeldatud sibul
1 purustatud küüslauguküüs
1 spl kalakastet (võib asendada ka austrikastmega)
suur peotäis suhkruherneid (võib ka asendada türgiubadega)
soola
tsillihelbeid (võib asendada ka päris tsilliga)

Koore-juustuse kartuli jaoks varu:
ca pool kilo viilutatud poolkeedetud kartuleid
200ml vahukoort
maitseaineid (mina kasutasin kartulimaitseainet)
riivjuustu (palju ise soovid)


Edasi toimeta nii:
- Sulata suhkur pannil* ning lisa sellele tükeldatud kanaliha. Küpseta ca 5 minutit.
- Lisa sibul, küüslauk ning kalakaste.
- Lisa herned
- Maitsesta soola ja tsilliga
- Hauta kogu kompotti kuni kana on pehme (ära lase kuivaks minna), ca 15 minutit

- Kartulite valmistamiseks vala koor potti ning lase see kergelt soojaks.
- Lisa poolkeedetud kartulid ning jäta kaane alla madalamal tulel podisema, aeg-ajalt neid segades ning vastavalt soovile ja vajadusele maitseainet lisades (mul kulus seda kartulimaitseainet ikka ohtrasti). Soola ma palju ei lisanud, sest kasutasin vanemat ja soolasemat sorti juustu.
Kartulite valmistamiseks läheb ca 20 minutit.
Juustu võid lisada otse potti või ka võib kartulid juustuga üle puistada alles siis, kui oled need taldrikule tõstnud (sel juhul juust ei sula nii palju).

* Suhkrut tuleb sulatades segada, mul õnnestus paar kukekat ka ikka tekitada. Need noppisin enne sibula ja küüslaugu lisamist välja.

Maitselt tuleb kana magus-terav, olenevalt palju tsillihelbeid lisada.

Kogustest jagub 2-3ks portsjoniks. Sõltub kui suur isu on :)

Hääd isu!